BiH Pravo

Bosanskohercegovački pravni portal

Statusna pitanja, razvodi braka, alimentacije, roditeljsko pravo, skrbništvo, imovinska pitanja u braku itd.
By MamaS
#3554
Pozdrav,
u procesu smo kupovine stana i interesuje me da li se stan može kupiti na ime malodobnog djeteta i da li pri potpisivanju kupoprodajnog ugovora suprug mora biti prisutan i mora dati saglasnost da stan bude na ime djeteta? Suprug je trenutno van države zbog posla i sljedećih 6 mjeseci ne bi ni mogao doći.
Hvala puno unaprijed na odgovoru
Lp
By Pravda
#3555
MamaS wrote: Tue Nov 05, 2019 10:36 am da li se stan može kupiti na ime malodobnog djeteta
može, na što upućuju odredbe čl. 3 Zakona o stvarnim pravima FBiH, prema kojim svaka fizička i pravna osoba može biti nosiocem prava vlasništva i dr. stvarnih prava.
-Svojstvo fizičke osobe stiće se rođenjem i prestaje smrću.
MamaS wrote: Tue Nov 05, 2019 10:36 ami da li pri potpisivanju kupoprodajnog ugovora suprug mora biti prisutan i mora dati saglasnost da stan bude na ime djeteta?
roditelji kao zakonski zastupnici djeteta potpisuju ugovor o kupoprodaji, gdje sam mišljenja da bi jedan roditelj kao zakonski zastupnik bio dovoljan za valjanost pravnog posla, ovo iz razloga što se u konkretnom slučaju ne radi o raspolaganju imovinom djeteta (otuđenje) već naprotiv dijete stiće imovinu.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]