BiH Pravo

Bosanskohercegovački pravni portal

Nekretnine, vlasništvo, posjed, stanovi, kuće, imovina, stvari pokretne i nepokretne
By milijan1980
#3962
U postupku eksproprijacije nakon svih sprovedenih procedura Geodetska uprava kao voditelj postupka nije uvazila povrsinu parcele koja je upisana u ZK,nego u Pl.Naime u postupku eks mjerodavan je Pl,ali ista parcela je 3 puta manje povrsine u PL nego u ZK od istog vlasnika.Obrazlozenje iz Geodetske je da prilikom avi snimanja nekad 70ih nije vlasnik stavio primjedbu na snimak,pa je tako ostalo i ne moze se sada ispraviti.Rjesenje je konacno i isplacena je suma novca za ovo po Plu a ispada da se dio moje parcele bez naknade knjizi na drzavu preko 2/3.Posto je to obala rijeke ovo ostalo sto je u ZK,a nije iplaceno pripada Vodama Rsa.Zamolio bi vas da mi kazete da li imam pravni osnov da na osnovu ZK trazim da mi se isplati ostatak?Napominjem PL i ZK isti vlasnik 1/1,ali gore navedeno je sprovedeno kako sam opisao.Hvala
User avatar
By LegaForum
#3964
Bez uvida u dokumentaciju, a na osnovu tvog stava, misljenja sam da imas pravo da zahtjevas isplatu po ZK.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]