BiH Pravo

Bosanskohercegovački pravni portal

Nekretnine, vlasništvo, posjed, stanovi, kuće, imovina, stvari pokretne i nepokretne
By milijan1980
#3962
U postupku eksproprijacije nakon svih sprovedenih procedura Geodetska uprava kao voditelj postupka nije uvazila povrsinu parcele koja je upisana u ZK,nego u Pl.Naime u postupku eks mjerodavan je Pl,ali ista parcela je 3 puta manje povrsine u PL nego u ZK od istog vlasnika.Obrazlozenje iz Geodetske je da prilikom avi snimanja nekad 70ih nije vlasnik stavio primjedbu na snimak,pa je tako ostalo i ne moze se sada ispraviti.Rjesenje je konacno i isplacena je suma novca za ovo po Plu a ispada da se dio moje parcele bez naknade knjizi na drzavu preko 2/3.Posto je to obala rijeke ovo ostalo sto je u ZK,a nije iplaceno pripada Vodama Rsa.Zamolio bi vas da mi kazete da li imam pravni osnov da na osnovu ZK trazim da mi se isplati ostatak?Napominjem PL i ZK isti vlasnik 1/1,ali gore navedeno je sprovedeno kako sam opisao.Hvala
User avatar
By LegaForum
#3964
Bez uvida u dokumentaciju, a na osnovu tvog stava, misljenja sam da imas pravo da zahtjevas isplatu po ZK.

ZAKON O OČUVANJU KULTURNOG I ISTORIJSKOG NASLJEĐA[…]

Brisanje iz kaznene evidencije

Presuda o krivicnom djelu 2020god na 1000km kazne.[…]