BiH Pravo

Bosanskohercegovački pravni portal

Prava iz radnog pravnog odnosa, socijalne naknade, otkazi, bolovanja, porodiljno, sindikati itd.
By Samo_ja
#3576
Poštovani,
Molim Vas za pomoć,
Da li radnik, koji ima jednu godinu staža kod poslodavca, kojem poslodavac daje otkaz kao tehnološki višak, ima pravo na otpremninu ?

Hvala na odgovoru
By Pravda
#3580
Samo_ja wrote: Tue Nov 19, 2019 6:16 pm Da li radnik, koji ima jednu godinu staža kod poslodavca, kojem poslodavac daje otkaz kao tehnološki višak, ima pravo na otpremninu ?
odredbe čl. 111 Zakona o radu (Službene novine Federacije Bosne i Hercegovine“, broj 26/16 i 89/18) propisuju najmanje dvije godine neprekinutog rada.

NACRT ZAKON O UTVRĐIVANJU PORIJEKLA IMOVINE I POS[…]

Pravo na sticanje vlasnistva

Kojim putem da izjednačim vlasništvo u grun[…]

Po spomenutome GDPR-u svi podaci kojima se može to[…]