BiH Pravo 2014.-2020.

Bosanskohercegovački pravni portal

Statusna pitanja, razvodi braka, alimentacije, roditeljsko pravo, skrbništvo, imovinska pitanja u braku itd.
By filip
Pravda wrote: Thu Dec 19, 2019 10:05 pm
filip wrote: Thu Dec 19, 2019 4:21 pm koje je cijena angazovanja advokata u brakorazvodnim procesima u FBiH?
što se tiče same brakorazvodne parnice, trošak sastava tužbe, odnosno odgovora na tužbu, svaki izlazak advokata na ročište košta 360 KM ( pripremno ročište i glavna rasprava) ,a što se tiče podjele imovine, sve ono što su supružnici stekli za vrijeme zajedničkog života se dijeli, podjela imovine košta 200 KM+PDV po svakom izlasku na sudsku parnicu,kao i taksa Sudu, koja zavisi od visine imovine koja se dijeli osobama koje se razvode
opet ja,da budem sto posto siguran,360 km je izlazak advokata na pripremno rociste,a na glavnu raspravu se dodatno plaća opet 360 km?
By filip
Da ne otvaram novu temu,upitacu ovdje,supruga i ja smo u procesu razvoda braka,zivimo u zajednickom stanu,imamo dijete od nepunih 6 godina,dolazi do prijetnji,fizickog nasilja od strane supruge prema meni ,do psih. zlostavljanja prema djetetu,sve je to prijavljivano i policiji i CZSR,cekamo pripremno rociste na Opć. sudu,oboje trazimo statateljstvo nad djetetom nakon razvoda braka,supruga od juce,prekjuce ima namjeru,govori djetetu,prijeteljima koji su to meni prenijeli,da ode zivjeti sa djetetom kod roditelja,do okoncanja postupka,moje pitanje je smije li jedan od roditelja to uraditi ,bez dogovora,bez saglasnosti drugog roditelja,jer postupak na sudu nije okoncan,sudska presuda o starateljstvu nije donešena?
Soldier

Lice u sluzbi usudjeno 2014 na uslovnu kaznu od 2 […]

Pravno definisanje prostora

Poštovani, kako je zakonski definisan pros[…]

Direktiva o zavaravajućem i komparativnom ogla&sc[…]

Direktiva o nepoštenoj poslovnoj praksi ([…]

BiH Pravo - mi znamo odgovor na Vaša pravna pitanja