BiH Pravo

Bosanskohercegovački pravni portal

Statusna pitanja, razvodi braka, alimentacije, roditeljsko pravo, skrbništvo, imovinska pitanja u braku itd.
User avatar
By Suada11
#2550
Trenutno živim u njemačkoj. Došla sam na radnu vizu 26.11, spojila sam porodicu tj. supruga i dijete od 6.5. Jednostavno nam više ne ide i želimo se rastati. Interesuje me mogu li dobiti starateljstvo nad dijetom? I kada bi se suprug vratio u bosnu je li mora i dijete ili moram tražiti neku povrdu od njega iako ej dijete prijavljeno u toku braka. Mali ima 6 godina i ide u vrtic u njemačkoj.
User avatar
By pravnik
#2551
Gdje bi se brak razveo u BiH ili Njemackoj.

Iz vaseg pitanja je nemoguce znati da li mozes dobiti starateljstvo ili ne, jer nista nisi naveno niti o muzu, a niti o vama - suprugi.
User avatar
By Suada11
#2552
Najvjerovatnije bi u Bosni. Dijete bi želilo ostati sa majkom, financijski i stambeno je stabilna. Mislim da bi muž dopustio starateljstvo nad majkom. Pa me interesuje amo bi muž napustio njemacki i vratio se za bosnu je li bi morao ili mogao odvesti i dijete? Ili bi trebala neka dozvola od njega ili ne ?
By PravnikE
#3594
U konkretnoj situaciji razvod se izvršava po zajedničkom prijedlogu zbog djeteta.U postupku će učestvovati organ starateljstva kao svjedok između bračnih partnera, muža i vas kao supruge.Sud će utvrditi objektivne i subjektivne okolnosti koje se odnose na dijete koje treba biti prisutno prilikom postupka za razvod.Pozdrav.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]