BiH Pravo

Bosanskohercegovački pravni portal

Medunarodno privatno pravo i Medunarodno javno pravo
User avatar
By ozren
#5368
Pozzzz ne znam gdje da svrstam ovo pitanje tice se naplate štete nastale u Afganistanu i Iraku, putem LinkedIn-a mi se javio neki covjek iz Makedonije i ponudio mi da mi pomogne pri naplate štete nastale u Afganistanu i Iraku.

Culi smo se telefonom pricao mi je nesto ali ga pola nisam razumio djeluje mi nestrucan i nudi da mi "zavrsi naplate štete nastale u Afganistanu i Iraku"; jel ko zna sta vise o ovome

ja sam se vratio iz Afganistana 2014godine tamo sam bio 3 godine radio za KBR, zar je moguce sad naplatiti proslo je vec dosta dugo vremena... spominjao je "duševnu bol" . Znal ko sta vise o tome ?

Ja se i danas dan osjecam jako lose, budim se u snu i cesto mi u glavi odjeci granata koji su padali u i oko baze u Afganistanu kada sam bio. Imao sam jako teske uslove rada, cak u zadnjem boravku kada sam bio i nakon cega vise nisam ni isao radi straha, je pad granate par stotina metara od mog satora koja je ubila 3 covjeka u snu, nakon toga vise nisam ni isao u Afganistan

Hvala !
#5372
Drug imas trenutno stotine tuzbi u toku za nakadu stete za rad na misijama u Afganistanu i Iraku ima na web stranici USA podaci ljudi iz BiH i regije koji su tuzili to je aktuelno zadnjih par godina naknade su pravo dobre ako ti se desila nesreca psihicka ili fizicka....
#5373
Prije 4 godine sam otisao iz BiH ne znam nista o tome ?!?!? Mozel jos malo detalja iznenaden sam stvarno ??? Kakve su naknade, kako se to pokrece i sve ostalo ? Koliko traje postupak naplate odstete u Americi ?

Koliko iznosi odsteta ? Za sta se trazi odsteta, jel samo za fizicke probleme ili moze i za psihicke teskoce od posljedica boravka u ratnim zonama Afganistan / Irak ? Hvala ti puno !
#5375
Sa prostora Tuzlanskog Kantona (Tuzla, Zivinice, Lukavac ...) mislim da je bilo barem 10.000 ljudi u Iraka i Afganistanu, ljudi su donijeli ozbiljne pare, neko je ulozio u stan, neko u auto, nego je kao ti otisao sa parama vani, sve individualno ali super je ljudima dosla ta misija, mnogi su sebi sredili zivot na bolje!

Cifre koje ljudi dobiju za odstete su ozbiljne i bas odlicne, da si sredis zivot do kraja ako si pametan

Mislim da se moze tuziti i za fizicke povrede i za PTSP
User avatar
By ozren
#5381
Hvala vam svima na izuzetno korisnim informacijama ja sam odlucio doci u martu u BiH i pokrenuti postupak cuo sam se sa advokatom

bilo bi super da i drugi pisu svoja iskustva ovdje....
#5383
Koliko traje postupak za naknadu štete iz Afganistana i Iraka - ja sam se vratio 2014g razmišljam da pokrenem proceduru naplate, prije sam se dvoumio sad vidim da mnogi dobijaju odlične pare
#5387
ozren wrote: Sat Feb 19, 2022 10:03 am Hvala vam svima na izuzetno korisnim informacijama ja sam odlucio doci u martu u BiH i pokrenuti postupak cuo sam se sa advokatom

bilo bi super da i drugi pisu svoja iskustva ovdje....
Ako ti nije šta mogao si mi dati par informacija ?
#5466
nakon 1 godinu i 7 mjeseci uspjelo je naplatio sam stetu koja mi je nastala u afganistanu i sve neprespavane noci u satorima dok su oko mene padala granatE

hvala advokatskoj kancelariji Prnjavorac koja je bila za mene dostupna 7 dana sedmicno za svu pomoc i razumjevanje u toku mog postupka

Image
#5532
Svaka cast, pare potrosio u zdravlju veselju i sreci

-Koje godine si se vratio u BiH iz Afganisatana/Iraka ?
-Da li si imao jednu ili vise povreda ?
-Kakvu si platu imao dok si boravio u Iraku/Afganistanu ?
-Da li ti je baza u kojoj si boravio bila stresna ?
-Kakav ti je bio nalaz i misljenje doktora kojeg finansira USA ?
#5534
Mugdim wrote: Sun Oct 30, 2022 1:37 pm Jedno pitanje da li sam ja zakasnio sa podnošenjem zahtjeva za naknadu štete iz Iraka - vratio sam se 2011g radio sam za poslodavca KBR ?
Ja sam se vratio 2014 i prije par mjeseci sam pokrenuo postupak. Advokat mi je objasnio da nisu zastarili niti stariji predmeti, samo je novcana naknada manja, jer je proslo vise vremena.......
#5539
ALPHA33Omega wrote: Sun Oct 30, 2022 10:15 am Svaka cast, pare potrosio u zdravlju veselju i sreci

-Koje godine si se vratio u BiH iz Afganisatana/Iraka ?
-Da li si imao jednu ili vise povreda ?
-Kakvu si platu imao dok si boravio u Iraku/Afganistanu ?
-Da li ti je baza u kojoj si boravio bila stresna ?
-Kakav ti je bio nalaz i misljenje doktora kojeg finansira USA ?
- Vratio se iz Afganistana 2016 g.
- 2 povrede.
- oko 3000 US $
- Da, jeste bilo puno stresa u bazi, loši uslovi, šatori.
- Kao i većini nalaz "nezavisnog doktora" iz USA je bio da sam zdrav, a za fizičku povredu da je imam (jasno je vidljiva svakako)

PRAVILNIK VISOKOG SUDSKOG I TUŽILAČKOG VIJEĆA BOS[…]