BiH Pravo

Bosanskohercegovački pravni portal

Nekretnine, vlasništvo, posjed, stanovi, kuće, imovina, stvari pokretne i nepokretne
By Bojanprijedor
#4242
sklopio sam predugovor o prodaji nekretnine koja nije na moje ime vec je trenutno drustvena svojina. Ali pokrenut je proces povrata denacionalizacije nekretnine. Sad taj investitor kako mi se cini oteze komplet predmet povrata jer se on obavezao da ce sve snositi. Uplatio je i kaparu od 10 000km a ja ako odustanem vracam 20 000. U predugovoru nema roka trajanja predugovora vec samo pise pod rokom za zakljucenje glavnog ugovora
Uskladjivanje parcela
I uknjizba moja kao prodavca na nekretnini 1/1 i da su stranke saglasne da po izvrsenju gore 2 tacke je rok 3 mjeseca da se zakljuci glavni ugovor i isplati ostali iznos novca.

problem je sto je proslo vec 2 godine i nista sr ne desava . Kad kontsktiram investitora kaze radi se. Odem u katastar kazu nisu ni poceli tj pokrenuli predmet. Znaci investitoru nije sad u interesu taj dio zemlje da ganja. A ja cekam i nista. Zeznut sam nisam rok stavljao. Ali pitanje je da nema neki zakinski rok kojim ovo propada kad je vec toliko proslo 2 godine i nista. Bilo sta da ga mogu da kazem ubrzati. Sem da kazem odustajem pa da vracam duplu kaparu

ZAKON O OČUVANJU KULTURNOG I ISTORIJSKOG NASLJEĐA[…]

Brisanje iz kaznene evidencije

Presuda o krivicnom djelu 2020god na 1000km kazne.[…]

ZAKON O ZNAČAJNIM DATUMIMA I LIČNOSTIMA NA PODRUČ[…]