BiH Pravo

Bosanskohercegovački pravni portal

Krivično pravna pitanja
User avatar
By LegaForum
#3856
Da li se protiv tebe vodi krivicni postupak ?

Ako da, dostavi sudu da nemas imovine, i zatrazi da ti sud dodjeli advokata po sluzbenoj duznosi.
By filip
#3858
Lega wrote: Tue Mar 10, 2020 7:52 am Da li se protiv tebe vodi krivicni postupak ?

Ako da, dostavi sudu da nemas imovine, i zatrazi da ti sud dodjeli advokata po sluzbenoj duznosi.

osumnjičen i dobio poziv na tuzilastvo
By filip
#3859
Lega wrote: Tue Mar 10, 2020 7:52 am Da li se protiv tebe vodi krivicni postupak ?

Ako da, dostavi sudu da nemas imovine, i zatrazi da ti sud dodjeli advokata po sluzbenoj duznosi.
šta konkretno sudu trebam dostaviti kao dokaz da nemam imovine,koji je pod hipotekom i uknjizen 1/2,a trenutno sam nezaposlen,da li to trebam dostaviti tuzilastvu kad budem isao po pozivu koji sam dobio?
User avatar
By LegaForum
#3860
Konkretno sudu dostavljas sve ono sto tebi ide u korist da dokazes da nemas novca da placas krivicnu odbranu.

a jos preciznije ti moze reci advokat kojeg zelis da angazujes da te zastupa po sluzbenoj duznosi, on ti moze pripremiti i podnesak koji sudu da dostavis i apsolutno sve sto je potrebno.
By filip
#3861
Lega wrote: Tue Mar 10, 2020 10:19 am Konkretno sudu dostavljas sve ono sto tebi ide u korist da dokazes da nemas novca da placas krivicnu odbranu.

a jos preciznije ti moze reci advokat kojeg zelis da angazujes da te zastupa po sluzbenoj duznosi, on ti moze pripremiti i podnesak koji sudu da dostavis i apsolutno sve sto je potrebno.
za par dana trebam na tuzilastvo,osumnjičen sam,da li da tad kad dodjem po pozivu da trazim advokata po sl. duznosti
User avatar
By LegaForum
#3862
a jos preciznije ti moze reci advokat kojeg zelis da angazujes da te zastupa po sluzbenoj duznosi, on ti moze pripremiti i podnesak koji sudu da dostavis i apsolutno sve sto je potrebno.
By filip
#3863
Lega wrote: Tue Mar 10, 2020 12:12 pm a jos preciznije ti moze reci advokat kojeg zelis da angazujes da te zastupa po sluzbenoj duznosi, on ti moze pripremiti i podnesak koji sudu da dostavis i apsolutno sve sto je potrebno.
hvala,prije odlaska po pozivu na tuzilastvo,sta mi je najbolje ciniti?
User avatar
By LegaForum
#3864
Ako vec zelis da angazujes advokata po sluzbenoj duznosi, nejasno je zasto ranije ne bi popricao sa advokatom prije nego odes u tuzilastvo, jer mozes uraditi sve pogresno ako odes bez savjeta ?

Koji su razlozi da cekas ?
By filip
#3866
Lega wrote: Tue Mar 10, 2020 2:23 pm Ako vec zelis da angazujes advokata po sluzbenoj duznosi, nejasno je zasto ranije ne bi popricao sa advokatom prije nego odes u tuzilastvo, jer mozes uraditi sve pogresno ako odes bez savjeta ?

Koji su razlozi da cekas ?
juce dobio poziv,trebam se javiti u petak,ne znam kojem advokatu otici,jer para nemam da bilo koga platim,ni za savjet,ne znam rade li svi oni obranu po sluzbenoj duznosti,da budem detaljan,supruga ,jos uvijek sadasnja supruga,s kojom sam u procesu razvoda braka,me prijavila da sam joj koristio njenu bankovnu karticu,prijavila policiji kradju,sto uopće nije istina,nego sam je zamolio da mi podigne iznos dovoljan da platim ratu kredita jer sam ostao bez posla,ona mi je dala karticu,ja podigao taj iznos,a onda naknadno prijavila kradju,prije toga je ona moju karticu uzela,ukrala,podigla određeni iznos sa racuna,ja to nisam prijavio,samo je zamolio da mi vrati karticu,prije mjesec sam ja dao izjavu u mup-u,otprilike ovakvu kakvu i gore napisah,oko njene kartice

neznanje,strah,nesigurnost,slabost psihicka,ne znam sta trebam uraditi,kome mogu otici,bilo kojem advokatu u zenici?,para nemam ni za savjet
User avatar
By LegaForum
#3867
Ne trebas imati pare - jer ces imati advokata po sluzbenoj duznosti.

Odes kod nekoga koji je za tu oblast i objasnis i on ti da savjet kako da ga angazujes.
By filip
#3869
Lega wrote: Tue Mar 10, 2020 4:16 pm Ne trebas imati pare - jer ces imati advokata po sluzbenoj duznosti.

Odes kod nekoga koji je za tu oblast i objasnis i on ti da savjet kako da ga angazujes.
hvala,drugi8m rijecima,svaki advokat je valjda duzan to raditi,biti branilac po sluzbenoj duznosti?
User avatar
By LegaForum
#3873
filip wrote: Tue Mar 10, 2020 4:32 pm
Lega wrote: Tue Mar 10, 2020 4:16 pm Ne trebas imati pare - jer ces imati advokata po sluzbenoj duznosti.

Odes kod nekoga koji je za tu oblast i objasnis i on ti da savjet kako da ga angazujes.
hvala,drugi8m rijecima,svaki advokat je valjda duzan to raditi,biti branilac po sluzbenoj duznosti?
Nije svaki advokat duzan, imas advokata koji ne zele da rade krivicno pravo.

PRAVILNIK VISOKOG SUDSKOG I TUŽILAČKOG VIJEĆA BOS[…]