BiH Pravo

Bosanskohercegovački pravni portal

Statusna pitanja, razvodi braka, alimentacije, roditeljsko pravo, skrbništvo, imovinska pitanja u braku itd.
By maxmilky
#3235
Postovanje.
Ja i supruga se nalazimo na lijecenju bolesnog sina u Turskoj.Posto je sin u vrlo teskoj situaciji bio pri izlasku iz BiH,nismo napravili odgovarajuce punomoci.Supruga je u drugom stanju i rizicne trudnoce je te vise nije sposobna za let dok se ne porodi sto ocekujemo svaki dan jer velika sansa je za prijevremeni porod.Iako je u BiH mogla biti uz sina u bolnici,ovdje smo saznali da moraju biti odvojeno.Samim tim ja sam konstantno sa njim na hemoterapiji i lijecenju te nismo u mogucnosti skoro pa nista zavrsiti od papirologije.U Turskoj ostajemo jos 6 mjeseci dok se lijecenje ne zavrsi.Molim za pomoc oko najlakseg nacina da rjesimo situaciju upisa u maticnu knjigu djeteta.Da li je to naknadno,ako jeste kako uzimajuci u obzir da cemo ovdje dobiti medjunarodni rodni list,ili je to neka druga opcija ako uopste postoji?Unaprijed hvala i molim za sto brzi odgovor.Puno nam znaci.
LP
User avatar
By odvjetnik28
#3237
Provjeri u maticnom uredu u BiH sta im treba (tamo gdje je potrebno to provesti), tako da posaljes punomoc ovjerenu u Turskoj nekom od rodbine ili ako imas finansisku mogucnost odvjetniku, i oni ce ti sve zavrsiti.

PRAVILNIK VISOKOG SUDSKOG I TUŽILAČKOG VIJEĆA BOS[…]