BiH Pravo

Bosanskohercegovački pravni portal

Sve o izvršnom postupku u Bosni i Hercegovini
#3147
U izrvršnom postupku doneseno je Rješenje o izvršenju, na koje sam uložio prigovor, Prigovor je dostavljen tražitleju izvršenja koj je dao orgovor na prigovor. Sud nije odlučio po prigovoru, te Rješenje nije postalo pravomoćno, ali je sud naredio izvršenje na novčanim primanjima mi to se Rješenje iako nepravomoćno izvršava odbijanjem 50 % prihoda. Svi zahtjevi nn i urgencije sudiji i predsjedniku suda nisu urodile plodom, sud se jednostavno ne oglašava. Poslana je pritužba VSTV.u ali do sada nije bilo reakcije.
Moje pitanje je: Namjeravam podići tužbu zbog diskriminacije i naknade štete, ali mi nije jasno koga treba da tužim: Sud, sudiju, Kanton ili Federaciju BiH i ko je nadležan po toj tužbi.
U ovakvoj situaciji, obzirom da nije okončano izvršenje, ne mogu podnijeti ni protivizvršenje jer bi bio odbačen kao preuranjen. Kako da razriješim ovu situaciju?
Last edited by Benidorm on Mon Apr 01, 2019 12:56 pm, edited 1 time in total.
#3150
Prijedlog za dozvolu izvršenja na osnovu neprotestirane mjenice podnesen je 2009.godine, Rješenje o izvršenju doneseno 2010. godine, kada je uložen i prigovor na Rješenje. Nepavomoćno Rješenje čije izvršenje nije dozvoljeno na temelju člana 41. stav 2. izvršava se po nalogu suda od 2015.godine, u kojem nalogu je sudija lažno naveo da je Rješenje pravomoćno.
Kantonalani sud Novi Travnik je drugostepeni.
#3152
Benidorm wrote: Mon Apr 01, 2019 12:54 pm Prijedlog za dozvolu izvršenja na osnovu neprotestirane mjenice podnesen je 2009.godine, Rješenje o izvršenju doneseno 2010. godine, kada je uložen i prigovor na Rješenje. Nepavomoćno Rješenje čije izvršenje nije dozvoljeno na temelju člana 41. stav 2. izvršava se po nalogu suda od 2015.godine, u kojem nalogu je sudija lažno naveo da je Rješenje pravomoćno.
Kantonalani sud Novi Travnik je drugostepeni.
Odluku Kantonalnog suda Travnik cekas 4 godine ?
#3153
Ne. Ne čakam odluku Kantonalnog suda.
Prigovor na Rješenje uložen je 2010.godine i do sada nije Općinski sud odlučio o tome.
U predmetu Općinski sud nije odlučio nikad po prigovoru, a sudija je naredio izvršenje Rješenja koje nije pravomoćno.
Samo sam Vam napisao da se radi o općinskom sudu koji je na području SBK...

Moje pitanje je samo protiv koga ću podnijeti tužbu? protic suda ili protiv sudije i kojem sudu?
#3155
Urgirano je više puta prvo postupajućem sudiji, pa zatim predsjedniku suda, te ponovo još dva puta predsjedniku suda u razmacima od mjesec dana.
Podnesena je prijava displinskom tužiocu prije dva mjeseca.
Traženo je izuzeće sudije, ali je odbijeno...
Dakle ne postoji ništa što b i se još moglo učiniti a da nije već učinjeno.
Sudija neće da odluči po prigovoru a izvršenje se provodi i dalje.

ZAKON O OČUVANJU KULTURNOG I ISTORIJSKOG NASLJEĐA[…]

Brisanje iz kaznene evidencije

Presuda o krivicnom djelu 2020god na 1000km kazne.[…]