BiH Pravo

Bosanskohercegovački pravni portal

Statusna pitanja, razvodi braka, alimentacije, roditeljsko pravo, skrbništvo, imovinska pitanja u braku itd.
User avatar
By ŠekiRukavina
#2290
Moje postovanje.

Imam problem. Ja sam drzavljanka BiH suprug mi je drzavljanin Hrvatske- Zagreb. Kcer se rodila 20.08.2015god. U BIH. Prije poroda suprug je nestao zatim se pojavio to jest u zatvoru je negdje u hrvatskoj radi ilegalni stvari u koje nisam upucena niti zelim biti. Nemam vlastitu i imovinu sama sam s djetetom bez posla bez rodbine pod kirijom. Papire dijetetu nemogu bez njega dobit, razvod potpunu skrb bez novca i pravne pomoci dobiti nemogu, jedva prezivljavamo. Nisam upucena ni u kakva prava jedino sto zelim je razvod i skrb za dijete da joj dokumente mogu izvaditi dijete mi nema nista ni zdravstveno ni socijalno ni doplatak. Molim vas za savjet sta da uradim. Centar za socijalnu skrb Mostar me salju vama iz razloga sto je on strani drzavljanin i vjencani smo u Novom Zagrebu. Unaprijed hvala na odgovoru
User avatar
By pravnik
#2291
Za pocetak otidji u Centar za socijalni rad.

Nakon toga angazuj besplatnu sluzbu za pravnu pomoc (Vasa prava) ili Kantonalni zavod za pravnu pomoc.

Oni su duzni da te zastupaju bez naknade.

PRAVILNIK VISOKOG SUDSKOG I TUŽILAČKOG VIJEĆA BOS[…]