BiH Pravo

Bosanskohercegovački pravni portal

Prava iz radnog pravnog odnosa, socijalne naknade, otkazi, bolovanja, porodiljno, sindikati itd.
User avatar
By jasmina
#1182
Prije godinu dana pristala sam da me imenuju direktorom trgovačke radnje DOO,jer se pojavio problem sa registracijom drugog radnika na isto mjesto.Prije skoro mjesec dana vlasnica me obavjestila da nema više potrebe a ni mogućnosti da me plaća.Očekujući raskid ugovora o radu ,uz obećanje da će knjigovođa odraditi papirologiju da bi mogla da se prijavim na službu za zapošljavanje i ostvarim naknadu za nezaposlene,evo već 25 dana uzaludno čekam.Rok za ostvarivanje prava na naknadu za nezaposlene je 30 dana.Zovem vlasnicu i ona kaže da se nešto iskomplikovalo kod "imenovanja" novog direktora i to kod notara.Šta mi savjetujete da uradim ,a da ne izgubim prava koja me slijeduju..Unaprijed hvala.
User avatar
By Apokalipsa
#1207
jasmina wrote:Prije godinu dana pristala sam da me imenuju direktorom trgovačke radnje DOO,jer se pojavio problem sa registracijom drugog radnika na isto mjesto.Prije skoro mjesec dana vlasnica me obavjestila da nema više potrebe a ni mogućnosti da me plaća.Očekujući raskid ugovora o radu ,uz obećanje da će knjigovođa odraditi papirologiju da bi mogla da se prijavim na službu za zapošljavanje i ostvarim naknadu za nezaposlene,evo već 25 dana uzaludno čekam.Rok za ostvarivanje prava na naknadu za nezaposlene je 30 dana.Zovem vlasnicu i ona kaže da se nešto iskomplikovalo kod "imenovanja" novog direktora i to kod notara.Šta mi savjetujete da uradim ,a da ne izgubim prava koja me slijeduju..Unaprijed hvala.
Poštovani,
otkaz ugovora o radu daje se u pisanoj formi. Po ovome što ste Vi napisali još niste dobili otkaz.

PRAVILNIK VISOKOG SUDSKOG I TUŽILAČKOG VIJEĆA BOS[…]