BiH Pravo

Bosanskohercegovački pravni portal

Prekršajno pravo i prometna pitanja i nezgode
By Adnan_cupo
#3275
Vrijeme 20:15 policajac na motociklu me zaustavlja i pise mi nalog 400 KM s obrazlozenjem " upravljao navedenim motociklom iz pravca Otoke u smjeru grada na taj nacin sto je stvarao prekomjernu buku radom motora- masine" naglasavam da je na motociklu sve fabricki, nema akrapovice, niti su iz njega izvadjeni prigusivaci, niti busene neke rupe, znaci fabricki sve onako kako ga je proizvodjac napravio, uredno platio tehnicki, uredno platio registraciju da mogu ucestvovati legalno na cesti i on mi hladno napisa 400 KM... Da li to znaci da svaki put kad izadjem na cestu mogu naletiti na policajca koji je ustao na lijevu nogu i da mi on napise 400 KM za narusavanje javnog reda i mira... Da napomenem jos nikakav uredjaj nije imao da izmjeri buku. Hvala
By Pravda
#3276
Adnan_cupo wrote: Mon Jun 17, 2019 7:44 pm Vrijeme 20:15 policajac na motociklu me zaustavlja i pise mi nalog 400 KM s obrazlozenjem " upravljao navedenim motociklom iz pravca Otoke u smjeru grada na taj nacin sto je stvarao prekomjernu buku radom motora- masine"
jel sa vaše strane zatraženo sudsko odlučivanje
By Adnan_cupo
#3279
Pravda wrote: Wed Jun 19, 2019 4:09 pm
Adnan_cupo wrote: Mon Jun 17, 2019 7:44 pm Vrijeme 20:15 policajac na motociklu me zaustavlja i pise mi nalog 400 KM s obrazlozenjem " upravljao navedenim motociklom iz pravca Otoke u smjeru grada na taj nacin sto je stvarao prekomjernu buku radom motora- masine"
jel sa vaše strane zatraženo sudsko odlučivanje
Jeste sa moje strane je zatrazeno sudsko odlucivanje...
By Pravda
#3280
Adnan_cupo wrote: Wed Jun 19, 2019 10:35 pmJeste sa moje strane je zatrazeno sudsko odlucivanje...
dvije su opcije, odnosno da pred sudom osporite prekršaj koji vam se stavlja na teret, čime se otvara dokazni postupak sa neizvjesnim ishodom.
Druga opcija je da pred sudom priznate odgovornost za prekršaj koji vam se stavlja na teret, što sudu ostavlja mogućnost da cijeneći sve olakšavajuće okolnosti izrekne ublažavajuću sankciju.
Kao olakšavajuća okolnost pored priznanja krivnje, može biti da niste krivično i prekršajno kažnjavani, odnosno da niste povratnik u vršenju prekršaja, da ste nezaposleni ili slabih novčanih primanja, da izdržavate bračnog druga, djecu, da izrazite kajanje za prekršaj itd

PRAVILNIK VISOKOG SUDSKOG I TUŽILAČKOG VIJEĆA BOS[…]