BiH Pravo

Bosanskohercegovački pravni portal

Ugovori razne osnove, odgovornost za štete po raznim osnovana, izvanugovorni odnosi, osiguranja...
By petkovic_igor
#3322
Pozdrav,

za jednu prijateljicu sam rezervisao more u julu, na njeno ime, ali sa mojom karticom. Dogovorili smo se da će platiti nakon što mi skinu novac u julu. U međuvremenu smo se nešto posvađali, nismo razgovarali dva mjeseca. Nekoliko dana prije roka mi salje poruku da otkazem pasjacu. Pasjača je mjesto u Konavlima u Hrvatskoj na koje sam ja zaboravio je sam rezervaciju načinio prije 3 mjeseca i mislio da govori o ljutnji, pasjaluku. Dakle umjesto normalne poruke koja je meni trebala da nagovijestiti da treba da otkazem rezervaciju koju je mogla i sama otkazati, dobio sam poruku koja je glasila "otkazi pasjacu". Sada naravno, ne znajuci da ona to zeli otkazati, meni je novac skinut, a djevojka i ne misli naknaditi troskove. Razmisljam da podignem tuzbu, da li postoji šansa da uspijem?
By adrias
#3323
Poštovani, po ovome što ste napisali postoji elemenata za tužbu kojom ćete zahtijevati naknadu štete, i to u onom iznosu koliko su vam "skinuli" s kartice. U sudskom postupku vi morate dokazati da ste sudjelovali po nalogu vaše prijateljice, odnosno da je usluga smještaja njoj bila namijenjena. Poruke koje vam je dotična slala definitivno su jedan od dokaza, kao i rezervacija na njeno ime. Ukoliko treba još kakvih informacija, možete me kontaktirati i putem poruka, lp

PRAVILNIK VISOKOG SUDSKOG I TUŽILAČKOG VIJEĆA BOS[…]