BiH Pravo 2019.

Bosanskohercegovački pravni portal

Statusna pitanja, razvodi braka, alimentacije, roditeljsko pravo, skrbništvo, imovinska pitanja u braku itd.
By MHSADJM
Postovani
Rastavljeni smo vec 2 godine i imali smo dogovor oko izdrzavanja i vidjanja djece sada se i sluzbeno razvodimo da li mozemo tokom posredovanja za razvod braka predloziti nas dogovor i visinu alimentacije i da sena osnovu toga odredi alimentacija i vidjanje djece ?

Ukoliko ne,koliku alimentaciju traziti za 3 djece svi ispod 3 godine.Po mom saznanju primanja oca iznose oko 3.500 KM mjesecno.Imamo zajednicki stecenu imovinu automobil?

Hvala Vam.
By NEON
Mozete dogovoriti iznos alimentacije koji god zelite.
By MHSADJM
Hvala Vam na odgovoru.

Sobzirom da ocu sluzbeni razvod nije u interesu postoji mogucnost da odbije davati dogoverenu alimentaciju i pokusa smanjiti koliko god moze.
Koliko onda ja mogu zahtjevati na osnovu primanja od 3.500 KM za 3 djece od kojih je jedno dijete sa poteskoćama u razvoju
By Legalni
Stavi zahtjev za 400 KM po djetetu, ako imas dokaz da je plata 3.500 KM jos bolje.
By samraa123
Zdravo, imam pitanje vezano za visinu alimentacije. Koliko bih mogla traziti alimentacije obzirom da sam student medicine i troskovi skolovanja su visoki ? Hvala unaprijed na odgovoru
By pravnik
Nema nikakvih podataka u tvom postu niti koliko on zaradjuje niti kolike su tvoje potrebe.

Stavi vise, pa neka sud ocjeni.
By samraa123
On ima privatnu stolarsku firmu, ima jedno dijete koje ide u srednju skolu, jedno ide u osnovnu. Supruga mu radi kao medicinska sestra. A sto se mene tice, zivim sa samohranom majkom koja ima samo penziju od 360KM. I nikakvih drugih primanja nema. I dodatno, imam celijakiju, tj alergiju na gluten te na osnovu toga imam ostecenje organizma 60%
By pravnik
Trazi izmedju 400-500 KM; pa neka sud odredi.

Takodje prilozi dokaze o troskovima, te o bolesti.
Ugovor o kreditu

najlakse ti je da ih nazoves i vidis direktno sa n[…]

Izvršni postupak u BiH

Pozdrav, zanima me da li netko zna koji je zastarn[…]

pitanje

Tvoje prezime je tvoja licna stvar, u svako doba g[…]

ODGOVORNOST DRŽAVE ZA ŠTETU ZBOG NEOPRAVDA[…]

BiH Pravo - mi znamo odgovor na Vaša pravna pitanja