BiH Pravo

Bosanskohercegovački pravni portal

Prekršajno pravo i prometna pitanja i nezgode
#4603
Postovanje.
01.05.2020. me je zaustavio policijski sluzbenik radi rutinske kontrole zbog krsenja izolacija u tom periodu i legitimisao a pri tome zelim navesti da sam imao uredno stavljenu masku i rukavice kako propisuju epidemioloske mjere. Nakon provjere je rekao da je sve u redu i zahvalio se.
Sve je bilo u redu do 7. februara kada sam trebao registrovati automobil i to nije bilo moguce jer kako pise u registru imam 500 KM kazne i 20 KM takse. Otisao sam u policiju i pitao zasto nalog nije stigao i pokazano mi je da na koverti pise "odselio sa adrese" iako nisam. I sada sam na toj adresi. Predao sam na sud sa svim dokazima i ostalim, predan je i zahtjev za vracanje u prijasnje stanje i predmet je nakon nekog vremena primljen i uzet u razmatranje.
Kako mi je rekla nekolicina pravnika, predmet kada je uzet u razmatranje, treba biti obrisana novcana kazna iz evidencije/registra do odluke suda. Ali 10 dana kasnije kazna i dalje stoji i nemam mogucnosti da registrujem automobil koji mi je prijeko potreban.
Zamolio bih za pomoc, ako znate sta mi je ciniti, jer ja vise stvarno ne znam
#4604
ako sam shvatio ovo pitanje si do sad postavio sigurno desetinama ljudi ? Ali nisam shvatio odgovor od "nekolicine pravnika" koji si dobio:

"Kako mi je rekla nekolicina pravnika, predmet kada je uzet u razmatranje, treba biti obrisana novcana kazna iz evidencije/registra do odluke suda. "

Zbog cega bi ti neko brisao novcanu kaznu, ako nema odluke suda ?
#5273
Poštovani mene interesuje nakon koliko vremena se brišu kazne iz registra.Naime ja imam dvije kazne od inspekcije i dvije saobraćajne kazne.Takođe me interesuje gdje i kome se podnosi zahtjev nakon određenog vremena za brisanje ili to ide automatizmom
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]