BiH Pravo

Bosanskohercegovački pravni portal

Privredno pravo i pravo društava, firme, doo, dionička društva, javne nabevke...
User avatar
By haris
#2747
Poštovani, nakom više od 3 mjeseca traganja po državnim institucijama i pitanja za savjet, gdje ni od koga nisam mogao dobiti prave smjernice, večeras sam slučajno naišao na Vas, pa Vas molim za pomoć. Htio bi da Vas pitam o tome kako registrirati ovakav tip firme. Radi se o tome da ova djelatnost koju ja želim registrovati po klasifikaciji djelatnosti je trgovina na veliko t.j 46.75 trgovina na veliko hemijskim proizvodima, a ja želim raditi prodaju putem interneta kao trgovina na malo. E sad me zanima da li pri otvaranju firme mogu staviti jos djelatnost 47.91 Trgovina na malo putem pošte ili interneta. Također sto me zanima da li ja mogu raditi uvoz i kao djelatnos 47.91 trgovina na malo putem pošte i interneta i onda uvezenu robu prodavati na internetu. Radi se o robi poput etericnih ulja, biljnih ulja, sirovina za proizvodnju svijeća kozmetike, kućne hemije itd. Da pojednostavim. Robu koju sam naveo želim uvesti u BiH i nakon toga prodavatihe i fizičkim i pravnim licima, šta da radim i koju djelatnost kao osnovnu odabrati? Unaprijed zahvalan na odgovoru.

PRAVILNIK VISOKOG SUDSKOG I TUŽILAČKOG VIJEĆA BOS[…]