BiH Pravo

Bosanskohercegovački pravni portal

Sve o izvršnom postupku u Bosni i Hercegovini
By sake1974
#5316
Poštovani,
Naime,bio sam jemac po kreditu 2006 godine,budući da korisnik kredita nije vračao kredit došlo mi je rješenje op zaplijeni pokretnih stvari.Nakon neuspjele prodaje tužitelj je promjenio sredstvo izvršenja i dobio sam rješenje o zaplijeni djela palće.To rješenje je pravosnažno od 2015 godine(rješenje glasi na datum 15.05.2014 god a pravosnažno je od 09.02.2015 god).Buduči da imam alimentaciju koja izosi 2/3 mojih primanja moj poslodavac nije mogao postupiti po njemu.Prije neki dan stigao je zahtjev od suda da se polodavac očituje a zahtjev glasi ovako:Potrebno je da ovom sudu dostavite podatke koje je po redu za naplatu zavedeno predmetno rješenje?Na zahtjevu nije naveden nikakav rok za odgovor.Buduči da i dalje imam alimetaciju,poslodavac nemože da mi vrši obustave po rješnju o izvršenju(valjda alimentacija ima prioritet nad tim rješenjem).Iteresuje me dali rješenju o izvršenju može zastariti(moje je pravosnažno od 2015 god.)i dali je sa ovim zahtjevom od strane suda prekinuta zastara.

PRAVILNIK VISOKOG SUDSKOG I TUŽILAČKOG VIJEĆA BOS[…]