BiH Pravo

Bosanskohercegovački pravni portal

Prekršajno pravo i prometna pitanja i nezgode
#2997
Molim vas da mi date vase misljenje postoji li osnova za tuzbu .
Dobio sam dva naloga za prekrsaj "prekoracenje dozvoljenje brzine " za koji su propisane kazne u iznosu od 100 KM i mjesec dana zabrane . Uredno sam na poziv Javnog registra Brcko Districta predao na deponovanje vozacku dozvolu ,oni su mi rekli da mi deponuju dozvolu po osnovu jednog prekrsajnog naloga na mjesec dana . Po isteku mjesec dana javio sam se na salter i pitao dali mogu da produze jos jedan mjesec posto sam imao jos jedan prekrsajni nalog . Salterski radnik je rekao da on to nema evidentirano u sistemu ,ali ce konsultovati svog pretpostavljenog .U tom momentu mi je sugerisao da izvrsim placanje po osnovu dugovanja iz registra novcanih kazni na moje ime i dao mi izvod iz registra . Odmah sam izvrsio uplatu svih dugovanja . Poslije izvjesnog vremena javio sam se na salter ,medjutim radnik mi je rekao da mi ne moze da ti vozacku jer nije dobio odgovor od svog pretpostavljenog. Poslije sedam dana sam se ponovo javio na salter i radnik mi je rekao da jos uvijek nije dobio odgovor i da ja mogu podignut vozacku ,ali je onda utvrdio da jedno dugovanje u iznosu od 3,6 KM nije proknjizeno u nekoj os policijskih uprava te da mi ponovo ne moze dati vozacku . Iako sam mu pokazao sve uplatnice koje su u tom momentu bile "stare" oko 25 dana on mi je rekao da ja moram intervenisati u policijskoj upravi Gradacac da oni to "rasknjize" . Pozvao sam tu PU ali uposlenik koji radi na tom rasknjizavanju je na godisnjem odmoru ,a drugi "ne mogu" raditi njegov posao . Sve u svemu zbog takvog sistema ja nisam u posjedu vozacke dozvole vise od mjesec dana nakon isteka zabrane . Smatram da ovakve situacije ne smiju proci bez sankcija i razmisljam o tuzbi , te vas molim da mi pomognete dali imam osnova za istu . Hvala vam
#3204
rizo13 wrote: Fri Feb 08, 2019 4:33 pm razmisljam o tuzbi , te vas molim da mi pomognete dali imam osnova za istu .
Vaš tužbeni zahtjev bio bi usmjeren na naknadu štete koju pred sudom morate dokazati, obzirom da je teret dokazivanja na vama,u suprotnom takva tvrdnja ostaje nedokazana i daje sudu podlogu za odbijanje tužbenog zahtjeva kao neosnovanim

PRAVILNIK VISOKOG SUDSKOG I TUŽILAČKOG VIJEĆA BOS[…]