BiH Pravo

Bosanskohercegovački pravni portal

Advokatura u Bosni i Hercegovini
#4312
Pozz, imao sam izuzetno neprijatno iskustvo sa advokatom koji je postupao sa mnom neprimjereno i nepristojno, sa mojim predmetom neprofesionalno i za koga vjerujem i da me doveo u zabludu u pogledu plaćanja. Želio bih da pitam kako prijava advokatskoj komori otprilike izgleda (da li treba da se pozivam na zakonske članove i sl) i dokazni standard (šta sve mogu da priložim, ima li tu nekih kriterija)? Unaprijed hvala na odg.
#4320
Pa da li je potrebno da pišem posebno prijavu protiv jednog, posebno prijavu protiv drugog advokata. Jer punomoć sam dao dvojci koja dijele kancelariju (mislim da nije u pitanju ni zajednička advokatska kancelarija, ni ortakluk), samo jedan se vodi da je postupao u mom predmetu pred sudom, a neprijatnost, bezobrazluk, neprofesionalnost i dovođenje u zabludu u pogledu plaćanja sam doživio sa obojicom. Sad da li moram da pišem prijavu gdje posebno jednog označavam kao onoga na koga se prijava odnosi, pa isto tako i u pogledu drugog da uradim, ili ih mogu optužiti jednom prijavom obojcu?

ZAKON O SPREČAVANJU SUKOBA INTERESA U INSTITUCI[…]

Službene novine Kantona Sarajevo, broj 10/24 Na os[…]