BiH Pravo 1.0

Bosanskohercegovački pravni portal

Prava iz radnog pravnog odnosa, socijalne naknade, otkazi, bolovanja, porodiljno, sindikati itd.
By Dinotz
Postovani,

s obzirom na stanje u drzavi u ucestalo "stimanje" poslova u Javnim preduzecima zamolio bih Vas za savjet.

Prijavio sam se za konkurs u jednom od JP,
na konkurs se javilo samo 6 osoba ukljucujuci mene.
Jedan od kandidata je i osoba koja je tu odradila pripravnici prije par dana.
Pozvan sam na usmeni razgovor i u pisanoj formi (3 dana prije postom je poslano koju literaturu treba koristiti za pripremu ispita ali to pismo je meni doslo tek nakon zavrsenog razgovora).
Usmeni razgovor je mislio sam prosao dobro, bili su tu uposlenici tog JP koji su vidno bili u prijateljskim odnosima sa bivsim pripravnikom .
Sin sam ratnog vojnog invalida koji je i preminuo.
Sljedeci dan odmah dolazi obavijest da sam dobio 9 bodova a prvoizabrani 13 (iako mi nije jasno na koji nacin je uopste usmeni razgovor i mogao biti bodovan).

Imam rok od 8 dana da se zalim i to kako je navedeno "direktoru" koji je na kraju krajeva i primio ovog svog prijatelja.

Koja su moja prava, mogucnosti i kome sve mogu uloziti zalbu i boriti se za pravdu pravnim putem ?

Hvala

P.S.

Nadam se brzom odgovoru
By Dinotz
Nadam se da ova stranica nije posjecena i da je odrzava neko ko nema mnogo veze sa pravom, to bi me obradovalo jer bilo koji drugi razlog ne odgovaranja na pitanje bi znacio kukavicluk i nesposobnost pravne struke u BiH a samim tim i drzave u cjelini.
By pravnik
U tvom slucaju radi se o klasicnom KRIMINALU.

Potrebno je da pronadjes dokaze i pozoves medije, kako bi im rekao svoju pricu o kriminalu u tom predmetu.

To je jefini efektivni pravni lijek.
By Dinotz
Hvala na savjetu, to cuvam za kraj.
Predao sam Zalbu na obavijest i naravno par dana poslije stiglo je Rjesenje gdje nakon mnogo puta spomenutog velikog vodje tog preduzeca (direktor naredio, odlucio, zahtijeva...) i bez UPUTE O PRAVNOM LIJEKU Zalba se odbija. Direktori nasih javnih preduzeca su vrh, ocigledno ne odgovaraju nikome te stoga ne smatraju za shodno da napisu kome se dalje zaliti i u kojem vremenskom roku. Zbog toga sam uputio dalje Zalbu Upravnom odboru koje izgleda nije ni imenovano i Opstinskom vijecu i cekam njihov odgovor.
Osnivacka skupstina

Osnivačka skupština 1. Osnivači su dužni sazva[…]

Izvještaj o neuspjelom osnivanju 1. Ako sve di[…]

Izvrsenje uplate dionica

Izvršenje uplate dionica 1. Za izvršene uplate[…]

Izvjestaj o ukupnom iznosu i broju upisanih i upl[…]

BiH Pravo - mi znamo odgovor na Vaša pravna pitanja