BiH Pravo

Bosanskohercegovački pravni portal

Prekršajno pravo i prometna pitanja i nezgode
User avatar
By tataban
#1970
Poštovani,

upravo sam dobio 3 koverte sa kaznama za parkiranje (Euro Parking Collection) svaka po 32 eura!Koverte su iz Svedske. Navodni prekrsaji su pocinjeni u Novom Sadu 2014 godine( jun, jul i oktobar). Zanima me sta mi je ciniti ovde pise da moram platiti 28 dana od dana prijema ili ce biti izdata potvrda za potrazivanje!? Procitah na netu na vise mjesta da u Srbiji prekrsaji zastarijevaju posle jedne godine, neko kaze da se mora platiti, a neko da ne mora! Molim Vas za savjet i Vase misljenje.

Lijep pozdrav.
User avatar
By pravnik
#1971
Pozdrav,

Najbolje da se obratis nekom u SVEDSKOJ, gdje je registrovana kompanija a da vidis kako dalje.

Jer ni BiH, a ni Srbija, za to nisu nadlezni
User avatar
By Johan
#2018
tataban wrote:Poštovani,

upravo sam dobio 3 koverte sa kaznama za parkiranje (Euro Parking Collection) svaka po 32 eura!Koverte su iz Svedske. Navodni prekrsaji su pocinjeni u Novom Sadu 2014 godine( jun, jul i oktobar). Zanima me sta mi je ciniti ovde pise da moram platiti 28 dana od dana prijema ili ce biti izdata potvrda za potrazivanje!? Procitah na netu na vise mjesta da u Srbiji prekrsaji zastarijevaju posle jedne godine, neko kaze da se mora platiti, a neko da ne mora! Molim Vas za savjet i Vase misljenje.

Lijep pozdrav.
Postovanje
Procitala sam Vas tekst o kaznama koje ste dobili.Interesuje me da li ste sta poduzeli,zalili se ili ste platili jer sam upravo i ja dobila takve kazne ,pa ne znam sta da radim.Da li ste vi uspjeli sta saznati sta je najbolje u ovom nasem slucaju?
User avatar
By tataban
#2062
Postovana,

tek sada procitah vase pitanje. Nisam radio nista po pitanju kazni i ne pada mi na pamet da ih placam, upravo sada su mi stigle ista kazne samo uvecane i sada su 47 evra! Koliko sam se ja raspitivao kod pravnika i advokata to je totalno van zakona. Ne postoji presuda za prekrsaj, nije poslat poziv na sud, a parking servis u Srbiji nije ovlasten da pise kazne! Moje misljenje je da je ovo pokusaj da se na prepad uzmu novci! Takodje zakon ne priznaje urucivanje kazne iza brisaca automobila!

PRAVILNIK VISOKOG SUDSKOG I TUŽILAČKOG VIJEĆA BOS[…]